Hełm Balistyczny ARCH typu Hi-Cut rozmiar: XL kolor: Black

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PGDK-40A014D2
  • Sprzedano: 1 szt.
  • Producent: Protection Group - Danmark
  • Dostępność: Jest Jest  (2 szt.)
  • Cena netto: 2 113,01 zł 2 599,00 zł
  • szt.
  • Płatność przy odbiorze, Płatność przelewem, PayU, PayU, Raty, Raty Comfino

Odbiór osobisty możliwy po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym

Hełm balistyczny o nowoczesnym kroju skorupy typu Hi-Cut

Kształt skorupy podyktowały dynamicznie rozwijające się wymagania współczesnego pola walki. Producenci poświęcili część powierzchni ochronnej na rzecz gigantycznych usprawnień z zakresu ochrony słuchu oraz komunikacji.

 

Wykonany z Aramidu Twaron spełnia wymagania ochronne stawiane przez służby mundurowe zapewniając osłonę balistyczną klasy IIIA certyfikowaną normą NIJ 0101.06. Całość powierzchni skorupy pokryta jest farbą Polyurea dzięki czemu kevlar nie jest wystawiony na działanie promieni UV, które osłabiają jego strukturę doprowadzając do spadku właściwości ochronnych hełmu.

ARCH (Accessory Rail Combat Helmet) został stworzony do współpracy z systemami komunikacji oraz ochrony słuchu. W przeciwieństwie do konstrukcji MICH czy ACH, boczne partie skorupy zostały usunięte odkrywając uszy użytkownika, tym samym umożliwiając korzystanie z ochronników słuchu lub komunikatorów na niespotykanym dotąd poziomie. 

Szyny ARC umożliwia użytkowanie dodatkowych akcesoriów nahełmowych a także montaż adapterów pod słuchawki. Dzięki montażowi NVGM jest przystosowany do pracy z optyką noktowizyjną.

 

Na skorupie hełmu umieszczono rzepowe panele. Zapewniają one dalsze możliwości personalizacji produktu oraz jego zewnętrzną rozbudowę.

4-punktowe zawieszenie hełmu zapinane na klamrę Fastex zapewnia komfort noszenia i stabilność hełmu na głowie dzięki poszerzonej części podbródkowej oraz poduszce nakarkowej, która wyposażona jest w płynny system regulacji znany między innymi z kasków wspinaczkowych.

Wnętrze hełmu wyściełane jest miękkimi poduszkami mocowanymi do skorupy na panele rzepowe. Takie rozwiązanie umożliwia użytkownikowi ich dowolne przekładanie i konfigurowanie wnętrza hełmu względem swoich potrzeb. 

Poduszki doskonale dopasowują się do kształt głowy zapewniając komfort nawet przy bardzo długim noszeniu a także ułatwiają cyrkulację powietrza.