BCM RECCE-14 MCMR

9 950,00 

Opis

Zakup broni możliwy tylko osobiście z ważną promesą i dowodem osobistym!

Bravo Company Manufacturing należy do ścisłej czołówki producentów platformy AR-15. Misją firmy jest budowanie wyłącznie najlepszych karabinków, zaprojektowanych by spełnić każde wymagania nawet w najtrudniejszych warunkach.

Lekkie i modułowe karabinki typu Recce (ang. zwiadowca) zostały pierwotnie opracowane dla operatorów Navy SEALs, by być skuteczniejsze i bardziej ergonomiczne od typowych M4 dzięki długiemu łożu i pośredniemu systemowi gazowemu.

Pośredni system gazowy (mid-lenght) charakteryzuje się zmniejszonym ciśnieniem przy otworze gazowym (gas port). W połączeniu z optymalnie dobranym przez BCM rozmiarem samego otworu gazowego, skutkuje to łagodniejszym cyklem broni, zwiększoną niezawodnością, zmniejszonym impulsem odrzutu i zużyciem broni. Testy US Navy wykazały jednoznacznie przewagę tej długości systemu gazowego nad stosowanym wcześniej krótszym systemem karabinkowym (carbine lenght). Rozwiązanie to pozwala też zwiększyć długość łoża, czyniąc broń łatwiejszą w manipulacji i kontroli podczas strzelania.

Lufa kuta na zimno wykonana jest ze stali 11595E z wysoką koncentracją chromu i wanadu, używanej w wojskowych karabinkach M16/M4. Dzięki procesowi kucia na zimno naprężenia materiałowe są zminimalizowane i mają one jednolity charakter, nadając lufie najwyższą, jakość i wytrzymałość przy minimalnej degradacji celności w trakcie cyklu życia lufy. Podczas gdy konwencjonalne lufy M4A1 zaczynają tracić skupienie po ok. 6000 strzałach, testowane przez US Navy kute na zimno lufy nie wykazały podobnych defektów po ponad 12600 strzałach. Przewód lufy jest także podwójnie chromowany dla dodatkowej trwałości, a z zewnątrz lufa jest poddana fosforyzowaniu.

Ta niezwykła wytrzymałość została osiągnięta bez kompromisów – lufy BCM znane są ze swojej celności, osiągając rutynowo skupienie 1 MOA i poniżej (25,4 mm na 91 m) przy użyciu precyzyjnej amunicji.

Skok gwintu 1/7”(178mm) pozwala na poprawną stabilizację pocisków od 55gr do 77gr, pozwalając w pełni wykorzystać możliwości ciężkiej amunicji precyzyjnej. Komora 5,56 pozwala na bezpieczne wykorzystanie zarówno cywilnej amunicji .223 jak i wojskowej 5,56×45 NATO.

Oprócz standardowego testu ciśnieniowego M197, jakość każdej lufy jest kontrolowana defektoskopem (MPI) w celu wykrycia defektów strukturalnych. Podobnemu badaniu poddany jest także zamek.

Spust PNT o płynnej i lekkiej pracy jest polerowany, po czym pokryty warstwą niklu i teflonu dla zmniejszonego oporu działania mechanizmów (o ok. 300%) . Znaczna przewaga nad spustami mil-specowymi czyni wymianę całego mechanizmu spustowego niepotrzebną i umożliwia strzelanie precyzyjne prosto „z pudełka”.

Samonośne łoże MCMR z systemem montażu MLOK zaprojektowane zostało w oparciu o uznawane za jedno z najlepszych rozwiązań tego typu BCM – KMR. Wykonanie z aluminium lotniczego 6061-T6 gwarantuje najwyższą wytrzymałość przy minimalnej masie.

Kompensator GUNFIGHTER Mod 1 to wielofunkcyjne urządzenie wylotowe zapewnia doskonałą równowagę miedzy redukcją odrzutu (o ponad 33%), eliminacją podrzutu a zwalczaniem płomienia wylotowego. W przeciwieństwie do klasycznych hamulców nie zwiększa w znaczący sposób hałasu wystrzału, ani nie generuje podmuchu utrudniającego strzelanie np. w ciasnych przestrzeniach czy pozycji leżącej.

Oprzyrządowanie GUNFIGHTER – dźwignia przeładowania, kolba i chwyt zostały zaprojektowane z pomocą najlepszych strzelców by jak najbardziej udoskonalić ergonomię i obsługę karabinka AR-15.

Dane techniczne:

Kaliber .223

Komora 5,56×45 NATO

Masa 2,6 kg

Długość lufy 14.5″ (368 mm)

Profil lufy USGI

System gazowy pośredni

Opór spustu 5.5 lbs

Urządzenie wylotowe Kompensator BCM Gunfighter Mod 1

System montażu Picatinny, MLOK

Bufor H1

Dodatkowe informacje

KaliberPolecane Produkty