BCM Mk 12 Mod0-A5 FDE

17 900,00 

Opis

Zakup broni możliwy tylko osobiście z ważną promesą i dowodem osobistym! 

Bravo Company Manufacturing należy do ścisłej czołówki producentów platformy AR-15. Misją firmy jest budowanie wyłącznie najlepszych karabinków, zaprojektowanych by spełnić każde wymagania nawet w najtrudniejszych warunkach.

Karabnki z serii Marksman/Precision łączą w sobie wysoką prezycję z legendarną niezawodnością, wytrzymałością i jakością karabinków BCM. Model Mk12 Mod0 bazuje na precyzyjnej wersji M16 stworzonej dla amerykańskich jednostek specjalnych w latach 2000.

Lufa precyzyjna (match gradewykonana jest ze stali nierdzewnej SS410. Charakteryzuje się większą twardością i odpornością na korozję niż stal SS416 stosowana w konwencjonalnych lufach precyzyjnych. Wielu doświadczonych strzelców raportowało osiągnięcie za ich pomocą skupienia 0,5 MOA i poniżej (12,7 mm na 91 m) przy użyciu precyzyjnej amunicji.

Skok gwintu 1/8”(178mm) pozwala na optymalną stabilizację pocisków od 55gr do 77gr, umożliwiając osiąganie dobrego skupienia zarówno z lekkiej, jak i ciężkiej amunicji. Komora 5,56 pozwala na bezpieczne wykorzystanie zarówno cywilnej amunicji .223 jak i wojskowej 5,56×45 NATO.

Oprócz standardowego testu ciśnieniowego M197, jakość każdej lufy jest kontrolowana defektoskopem (MPI) w celu wykrycia defektów strukturalnych. Podobnemu badaniu poddany jest także zamek.

Karabinowy system gazowy (rifle lenght) jest najdłuższym ze stosowanych w platformie AR-15. Charakteryzuje się minimalnym ciśnieniem przy otworze gazowym (gas port), maksymalnie łagodząc cykl broni, impuls odrzutu i zużycie części.

Spust PNT o płynnej i lekkiej pracy jest polerowany, po czym pokryty warstwą niklu i teflonu dla zmniejszonego oporu działania mechanizmów (o ok. 300%). Znaczna przewaga nad spustami mil-specowymi czyni wymianę całego mechanizmu spustowego niepotrzebną i umożliwia strzelanie precyzyjne prosto „z pudełka”.

Samonośne łoże z włókna węglowego zapewnia właściwy balans między wytrzymałością i wagą.

Jednokomorowy hamulec wylotowy redukuje odrzut o ok. 44%.

Ulepszony system bufora VLTOR zapewnia zwiększony zakres regulacji kolby, a wydłużony bufor o zwiększonej wadze zmniejsza odrzut.

Dane techniczne:

Kaliber .223

Komora 5,56×45 NATO

Masa 4,02 kg

Długość lufy 18″

Profil lufy Medium contour

System gazowy karabinowy

Opór spustu 5.5 lbs

Urządzenie wylotowe Kompensator jednokomorowy

System montażu Picatinny

Bufor VLTOR A5H2

Dodatkowe informacje

KaliberPolecane Produkty